technologia nire

ciepło

fotel

Działanie NIRE

Sercem mechanizmu grzewczego NIRE jest mata FIR z konglomeratem węglowym ze srebrem. Z chwilą podłączenia fotela do prądu, folia zaczyna emitować daleką podczerwień, która przenika na cztery centymetry w głąb ciała.

Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, przez co przyspiesza metabolizm, wzmaga przemianę materii i wymianę substancji odżywczych. Powoduje to regenerację organizmu oraz pozwala wprowadzić ciało w stan głębokiego relaksu. A to dopiero początek pozytywnego wpływu NIRE na Twoje ciało.

Daleka podczerwień

Każde ciało mające temperaturę powyżej zera bezwzględnego jest naturalnym generatorem podczerwieni (IR), również człowiek. Na co dzień mamy do czynienia z jednym z najpotężniejszych źródeł tego promieniowania w przyrodzie – ze Słońcem. Dzięki NIRE każda osoba może skorzystać z dobroczynnego działania „energii życia” w zaciszu własnego domu.
Podczerwień (INFRARED) zwana również promieniowaniem podczerwonym (promieniowaniem IR, czy promieniowaniem infraczerwonym) to forma energii elektromagnetycznej o długości fali większej niż światło widzialne tj. 0,76–ok. 20 µm, która jest niewidzialna dla ludzkiego oka. Daleka podczerwień zaś to jedna z części pełnego zakresu podczerwieni. Zakresy podczerwieni to:
  • bliska podczerwień (NIR, ang. near infrared) – zakres 0,76−2,5 μm
  • średnia podczerwień (MIR, ang. mid infrared) – zakres 2,5−5 μm
  • DALEKA PODCZERWIEŃ (FIR, ang. far infrared) – zakres 5−20 μm.
Promieniowanie słoneczne, docierając do Ziemi, powoduje, że nasza planeta emituje podczerwień jako promieniowanie wtórne. Przechodząc przez atmosferę, jest ono w znacznym stopniu pochłaniane przez parę wodną, dwutlenek węgla i inne substancje, dlatego też niewielka jego część wychodzi poza atmosferę. Atmosfera stanowi więc cieplną izolację naszej planety i zabezpiecza ją przed ochładzaniem się.
Pozytywny wpływ podczerwieni na nasz organizm został udokumentowany naukowo. Ma ona szerokie zastosowanie m.in. w medycynie, rehabilitacji czy w profesjonalnych gabinetach wellness. Nasz fotel doskonale sprawdzi się dla osób uprawiających sport, dbających o piękne ciało i dobre samopoczucie.

Rzemiosło

Fotel NIRE to najwyższa jakość innowacyjnego, inteligentnego mebla. Jego siła kryje się jednak nie tylko w najnowszej technologii wykorzystywanej w produkcji mat grzewczych. Przede wszystkim to precyzja i zaangażowanie, z jakimi podchodzimy do każdego detalu naszego mebla. Fotele produkowane, składane i kontrolowane są przez wysokokwalifikowaną kadrę stolarską. Każdy mebel dostaje od rzemieślników tak ważny w czasach przeważającej masowej produkcji mebli – tak zwany „human touch”.
Dzięki temu mamy pewność, że fotel, który trafia do Waszych domów, firm i gabinetów, jest najwyższej jakości.
Nasze fotele produkowane są pod okiem renomowanych rzemieślników z polskiej pracowni stolarskiej DAWIDCZYK. Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem pracy z drewnem dbają o najwyższą jakość końcowego produktu, już od pierwszych cięć w materiale.

projekt

Design i kolorystyka fotela utrzymane są w ponadczasowym charakterze, tak by bez względu na stylistykę wnętrz do których trafi NIRE – mogły odnaleźć się one w każdej przestrzeni. Wiodącym celem projektanta mebla, Jana Szadkowskiego, było uzyskanie takiej formy, która zaproszona do Waszych domów – pozwoli cieszyć się ciepłem NIRE bez zaburzenia równowagi wizualnej w dotychczasowej przestrzeni. By osiągnąć ten cel Jan postawił na harmonię linii i podkreślenie piękna naturalnego drewna; zadbał również o każdy, choćby najmniejszy detal wykończenia fotela.

ZERO GRAVITY POSITION

Każda krzywizna fotela została zaprojektowana z myślą o niesieniu ulgi zmęczonym stawom i mięśniom, zarówno w przypadku intensywnego treningu jak i siedzącego trybu życia. Ergonomiczny kształt fotela utrzymuje ciało w pozycji zerowej grawitacji, określonej przez specjalistów NASA. Zapewnia optymalne i najbardziej korzystne ułożenie całego ciała. Gwarantuje najlepszy sen i relaks. Odciąża kręgosłup, rozluźnia mięśnie, otwiera drogi oddechowe i odciąża serce. Możliwość kołysania się w fotelu pozwala na pobudzane mięśni głębokich oraz automasaż. Linia siedziska NIRE została przeanalizowana także przez lekarzy ortopedów oraz pozytywnie zaopiniowana przez Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie.

Materiały

Fotele NIRE wykonywane są z jednolitych materiałów, a do produkcji lamel siedziska zastosowane zostało najwyższej klasy drewno brzozowe (zaliczane do najzdrowszych gatunków drewna na świecie). Do niektórych modeli NIRE używamy również wyselekcjonowanych fornirów z drzew europejskich. W procesie produkcji naszych foteli wykorzystujemy jedynie naturalne elementy i ekologiczne lakiery.

Sterowanie i bezpieczeństwo

Do wykonania systemu sterowania ciepłem zastosowaliśmy najwyższej próby podzespoły elektroniczne, a szefem zespołu badawczego i koordynującego prace technologiczne jest Irek Wesołowski, współzałożyciel NIRE.
NIRE gwarantuje najwyższej jakości bezpieczne rozwiązania technologiczne. Opracowany przez nas sterownik dotykowy pozwala na płynną regulację mocy grzewczej. Fotele NIRE są bardzo bezpieczne – po 60 minutach nagrzewania wyłączają się automatycznie. Dzięki temu, korzystając z NIRE, mogą Państwo oddać się w pełni beztroskiemu relaksowi. Po ponownym włączeniu, sterownik pamięta ostatnie ustawienie temperatury.
Modele NIRE są również bardzo bezpieczne w aspekcie swojej budowy. Ponieważ większość z nich to fotele lekko kołyszące się – specjalnie wyselekcjonowane odboje pilnują, by zbyt silny ruch użytkownika – został zaasekurowany i zablokowany na bezpiecznym etapie.
NIRE jest produktem chronionym patentami na terenie całej Unii Europejskiej. Posiada również komplet wszelkich certyfikatów dopuszczających mebel do bezpiecznego użytkowania i handlu. CE nr CCJ/CW/03/20/CE; ISO nr 14/11/2019/QMS/EMS/C; B nr B/03/20/CCJ
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE

natural infra-red energy

zamknij menu