technologia nire

ciepło

fotel

Pięć stref emisji podczerwieni

NIRE posiada kilkadziesiąt programów terapeutycznych dzięki pięciom niezależnym strefom emisji dalekiej podczerwieni. Oddziałuje wybiórczo na wybrane partie ciała lub na cały organizm. Intuicyjny panel sterowania, daje możliwość wyboru określonego rodzaju terapii z podziałem na grupy i podgrupy terapeutyczne takie jak ZDROWIE, SPORT, URODA CZY MANUAL. Każda z tych grup umożliwia wybór określonej terapii daleką podczerwienią z dostosowaną temperaturą, wybraną partią ciała i czasem zabiegu .

Do wykonania systemu sterowania zastosowano najwyższej jakości podzespoły elektroniczne. NIRE jest inteligentnym meblem – nadąża za wymogami epoki smart. Posiada intuicyjny panel sterowania, który płynnie pokieruje w wyborze odpowiedniego rodzaju terapii.

NIRE posiada cztery grupy terapeutyczne takie jak ZDROWIE, URODA, SPORT i MANUAL.

Widok Ekranu startowego

TRYB ZDROWIE daje możliwość wyboru terapii bólu kręgosłupa z podziałem na odcinek piersiowy i krzyżowy, bólu stawów kolanowych, ogólne zwiększenie odporności organizmu i terapię antystresowa. Każdy program terapeutyczny ma ustalony odpowiedni czas trwania zabiegu, określoną strefę grzania oraz temperaturę. Tryb ten jest zalecany dla osób dbających o zdrowie lub mających dolegliwości bółowe związne z układem kostnym lub mięśniowym.

Programy terapeutyczne – Tryb ZDROWIE

Obrazy przedstawiają strefy i czas oddziaływania emisji podczerwieni w Trybie Zdrowie.

TRYB SPORT posiada programy na wzmocnienie mięśni pleców, mięśni pośladków i nóg oraz służące do rozgrzewki, regeneracji i relaksu po treningu. Zalecany jest dla osób prowadzących zdrowy i aktywny styl życia. Wspiera w dbaniu i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Terapia ciepłem FIR zarówno w zakresie zapobiegania jak i leczenie urazów sportowych jest zalecana dla wszystkich osób uprawiających różne aktywności sportowe, rekreacyjnie lub zawodowo.

Programy terapeutyczne – Tryb SPORT

TRYB URODA proponuje terapię antycelulitową, spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrnianie ciała, zmniejszenie obrzęku nóg czy wzmocnienie detoksykacji organizmu. Wspomaga w prawidłowym dbaniu o skórę, która stanowi aż ok. 16% masy naszego ciała i jest dla nas barierą ochronną. Terapia daleką podczerwienią poprawia jędrność skóry, jej kondycję i wygląd. Ciepło FIR otwieraja pory, poprawia krążenie krwi i metabolizm oraz pomaga w lepszym wchłanianiu preparatów kosmetycznych, co zwiększa ich działanie i skuteczność.

Programy terapeutyczne – Tryb URODA

TRYB MANUAL daje możliwość samodzielnego wyboru odpowedniej temperatury, stref odziaływania na poszczególne partie ciała i czas trwania zabiegu. Skierowany jest dla osób, które mają zróżnicowane potrzeby. Przykładowo preferują wyższą temperaturę, ogrzewanie okreśłonej partii ciała i dłuższy czas zabiegów regeneracyjnych, relaksacyjnych, wzmacniającyh czy przeciwbólowych.

Obraz przedstawiający możliwość wyboru czasu, temperatury i stref emisji podczerwieni na poszczególne partie ciała.

Działanie NIRE

Sercem mechanizmu grzewczego NIRE jest mata FIR z konglomeratem węglowym ze srebrem. Z chwilą podłączenia fotela do prądu, folia zaczyna emitować daleką podczerwień, która przenika na cztery centymetry w głąb ciała.

Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, przez co przyspiesza metabolizm, wzmaga przemianę materii i wymianę substancji odżywczych. Powoduje to regenerację organizmu oraz pozwala wprowadzić ciało w stan głębokiego relaksu. A to dopiero początek pozytywnego wpływu NIRE na Twoje ciało.

Daleka podczerwień

Każde ciało mające temperaturę powyżej zera bezwzględnego jest naturalnym generatorem podczerwieni (IR), również człowiek. Na co dzień mamy do czynienia z jednym z najpotężniejszych źródeł tego promieniowania w przyrodzie – ze Słońcem. Dzięki NIRE każda osoba może skorzystać z dobroczynnego działania „energii życia” w zaciszu własnego domu.
Podczerwień (INFRARED) zwana również promieniowaniem podczerwonym (promieniowaniem IR, czy promieniowaniem infraczerwonym) to forma energii elektromagnetycznej o długości fali większej niż światło widzialne tj. 0,76–ok. 20 µm, która jest niewidzialna dla ludzkiego oka. Daleka podczerwień zaś to jedna z części pełnego zakresu podczerwieni. Zakresy podczerwieni to:
  • bliska podczerwień (NIR, ang. near infrared) – zakres 0,76−2,5 μm
  • średnia podczerwień (MIR, ang. mid infrared) – zakres 2,5−5 μm
  • DALEKA PODCZERWIEŃ (FIR, ang. far infrared) – zakres 5−20 μm.
Promieniowanie słoneczne, docierając do Ziemi, powoduje, że nasza planeta emituje podczerwień jako promieniowanie wtórne. Przechodząc przez atmosferę, jest ono w znacznym stopniu pochłaniane przez parę wodną, dwutlenek węgla i inne substancje, dlatego też niewielka jego część wychodzi poza atmosferę. Atmosfera stanowi więc cieplną izolację naszej planety i zabezpiecza ją przed ochładzaniem się.
Pozytywny wpływ podczerwieni na nasz organizm został udokumentowany naukowo. Ma ona szerokie zastosowanie m.in. w medycynie, rehabilitacji czy w profesjonalnych gabinetach wellness. Nasz fotel doskonale sprawdzi się dla osób uprawiających sport, dbających o piękne ciało i dobre samopoczucie.

Rzemiosło

Fotel NIRE to najwyższa jakość innowacyjnego, inteligentnego mebla. Jego siła kryje się jednak nie tylko w najnowszej technologii wykorzystywanej w produkcji mat grzewczych. Przede wszystkim to precyzja i zaangażowanie, z jakimi podchodzimy do każdego detalu naszego mebla. Fotele produkowane, składane i kontrolowane są przez wysokokwalifikowaną kadrę stolarską. Każdy mebel dostaje od rzemieślników tak ważny w czasach przeważającej masowej produkcji mebli – tak zwany „human touch”.
Dzięki temu mamy pewność, że fotel, który trafia do Waszych domów, firm i gabinetów, jest najwyższej jakości.
Nasze fotele produkowane są pod okiem renomowanych rzemieślników z polskiej pracowni stolarskiej DAWIDCZYK. Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem pracy z drewnem dbają o najwyższą jakość końcowego produktu, już od pierwszych cięć w materiale.

projekt

Design i kolorystyka fotela utrzymane są w ponadczasowym charakterze, tak by bez względu na stylistykę wnętrz do których trafi NIRE – mogły odnaleźć się one w każdej przestrzeni. Wiodącym celem projektanta mebla, Jana Szadkowskiego, było uzyskanie takiej formy, która zaproszona do Waszych domów – pozwoli cieszyć się ciepłem NIRE bez zaburzenia równowagi wizualnej w dotychczasowej przestrzeni. By osiągnąć ten cel Jan postawił na harmonię linii i podkreślenie piękna naturalnego drewna; zadbał również o każdy, choćby najmniejszy detal wykończenia fotela.

ZERO GRAVITY POSITION

Każda krzywizna fotela została zaprojektowana z myślą o niesieniu ulgi zmęczonym stawom i mięśniom, zarówno w przypadku intensywnego treningu jak i siedzącego trybu życia. Ergonomiczny kształt fotela utrzymuje ciało w pozycji zerowej grawitacji, określonej przez specjalistów NASA. Zapewnia optymalne i najbardziej korzystne ułożenie całego ciała. Gwarantuje najlepszy sen i relaks. Odciąża kręgosłup, rozluźnia mięśnie, otwiera drogi oddechowe i odciąża serce. Możliwość kołysania się w fotelu pozwala na pobudzane mięśni głębokich oraz automasaż. Linia siedziska NIRE została przeanalizowana także przez lekarzy ortopedów oraz pozytywnie zaopiniowana przez Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie.

Materiały

Fotele NIRE wykonywane są z jednolitych materiałów, a do produkcji lamel siedziska zastosowane zostało najwyższej klasy drewno brzozowe (zaliczane do najzdrowszych gatunków drewna na świecie). Do niektórych modeli NIRE używamy również wyselekcjonowanych fornirów z drzew europejskich. W procesie produkcji naszych foteli wykorzystujemy jedynie naturalne elementy i ekologiczne lakiery.
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE

natural infra-red energy

zamknij menu