sport

TERAPIA CIEPŁEM FIR DLA OSÓB AKTYWNYCH I SPORTOWCÓW

Dlaczego osoby prowadzące zdrowy i aktywny styl życia m.in. biegacze, rowerzyści, pasjonaci zajęć fitness – ale także zawodowi sportowcy – powinni korzystać z terapii ciepłem FIR?
Dla osób dbających o zdrowie i dobrą kondycję najważniejszy jest ruch, dobre samopoczucie i sprawność fizyczna. Ich sprzymierzeńcem w utrzymaniu ciała w dobrej kondycji i zdrowiu jest przede wszystkim terapia ciepłem FIR. Dzięki niej zwiększa się przepływ krwi, poprawia krążenia, wzmacnia odporność, następuje oczyszczanie ciała z toksyn, regeneracja i odmładzanie skóry, ale także skutecznie pomaga w łagodzeniu bólu, leczeniu wszelkiego rodzaju urazów sportowych, zapewnia spokojny sen i zwiększa efektywność oraz energię organizmu.
Niezależnie od tego, czy zależy Ci na rekreacyjnym czy zawodowym uprawianiu sportu lub może tylko o aktywne spędzanie czasu terapia ciepłem FIR może zdziałać cuda, poprawiając ogólną wytrzymałość organizmu, jednocześnie podnosząc poziom jego wydajność.

TERAPIA CIEPŁEM FIR POMAGA OSIĄGNĄĆ SZCZYTOWĄ FORMĘ I WYDAJNOŚĆ ORGANIZMU

Zawsze jest miejsce na poprawę lub udoskonalenie ogólnej kondycji organizmu i jego możliwości fizycznych. Doskonałą wydajność organizmu możemy osiągnąć poprzez aktywność fizyczną, zachowanie spokojnego stanu umysłu, utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała, odpowiednie i zbilansowane odżywianie oraz zapewnienie wystarczającego nawodnienia. W związku z tym, że ciepło FIR wnika w głąb ciała na ok 4 cm, łagodzi ból, redukuje stres, usuwa toksyny i rozpuszcza tłuszcze. Eksperci potwierdzają, że już jedna 60-minutowa sesja terapii FIR pomaga w uwolnieniu około 15-20% toksyn z organizmu i właśnie z tego powodu zauważamy tak znaczną poprawę w samopoczuciu. Ale to tylko początek dobroczynnego działania terapii FIR, ponieważ obniża także poziom kortyzolu, zwanego „hormonem stresu”, dzięki czemu zapewnia spokój i odprężenie, zwiększa rozciągliwość tkanek, łagodzi skurcze mięśni i poprawia aktywność układu sercowo-naczyniową po treningu.

Badania, które zostały opublikowane w Journal of Science and Medicine in Sport potwierdziły, że korzystanie z terapii ciepłem FIR po treningu poprawia także wytrzymałość biegaczy. Badacze zauważyli, że stosowanie terapii ciepłem FIR po treningu zwiększa osiągnięcia treningowe nawet o 23% w porównaniu do osób, które nie stosują terapii. Powodem tak znacznych efektów jest poprawa i zwiększenie przepływu krwi.
Terapia ciepłem FIR zarówno w zakresie zapobiegania jak i leczenie urazów sportowych jest zalecana dla wszystkich osób uprawiających różne aktywności sportowe, rekreacyjnie lub zawodowo. Na co dzień unikanie urazów i wypadków niestety jest łatwiejsze w powiedzeniu niż w czynie. Często ulegamy myśleniu, że jesteśmy niezniszczalni, zapominając, że także nasz organizm ma określone możliwości i popadamy w rutynę, która, niestety sprzyja urazom. Odzyskanie pełnej sprawności i szybka regeneracja to bardzo ważne, zarówno dla osób, które zawodowo uprawiają sport ale także dla tych aktywnych, dbających o swoją kondycję i nie chcących stracić osiągniętych już efektów treningowych. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam terapia ciepłem FIR, która przyspiesza gojenie się ran i urazów nawet o 3 tygodnie. Zmniejsza sztywność stawów i poprawia ich ruchomość. Dzięki czemu powrót do sprawności i czas rekonwalescencji skracamy do minimum.
Kojące ciepło FIR poprawia jakość i długość snu, obniża napięcie mięśniowe, zwiększa poziom odprężenia i relaksu, jednocześnie poprawiając metabolizm i zwiększa energię organizmu. Podsumowując, terapia ciepłem FIR pomaga w eliminacji stanu zapalnego, zmniejsza obrzęk i niweluje ból spowodowanym urazem fizycznym lub przeciążeniowym. Bardzo korzystnie wpływa na bolesne, uszkodzone lub zmęczone mięśnie. Ciepło FIR, które wnika w mięśnie, poprawia krążenie krwi i pomaga w ich regeneracji. Ciepło FIR także redukuje kwasy mlekowe w mięśniach, czyli pomaga pozbyć się tzw. „zakwasów”.
Bez względu na rodzaj i stopień urazu terapia ciepłem FIR pomaga w szybkim powrocie do zdrowia i odzyskaniu sprawności, dzięki czemu wracasz do gry z większym zapałem i energią!
Były olimpijczyk Dr Jeffrey Spencer, który opiekował się znanymi zawodowymi sportowcami m.in. Tigerem Woods, Lancem Armstrongiem czy kierowcą NASCAR Bobbym LaBonte, przede wszystkim był odpowiedzialny za skrócenie do minimum czasu przestoju w treningach i przyspieszenie powrotu swoich podopiecznych do pełnej sprawności. Regularnie zalecał korzystanie z terapii FIR, która ma istotne znaczenie w regeneracji i zmniejszaniu napięcia mięśni i eliminowaniu toksyn, które znacznie obciążają organizm.

TERAPIA CIEPŁEM FIR ZAPOBIEGA ZMĘCZENIU MIĘŚNI

Podstawowym sposobem, w jaki terapia FIR wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, jest zapobieganie i ograniczanie ich zmęczenia, które występuje w związku z aktywnością fizyczną, głównie podczas intensywnych ćwiczeń. Badania potwierdzają, że terapia ciepłem FIR skutecznie zapobiega zmęczeniu mięśni i poprawia ich wydajność.
W jaki sposób terapia ciepłem FIR zmniejsza zmęczenie mięśni i je regeneruje?
W dużym skrócie, terapia FIR poprawia cykl oddychania mitochondriów, dzięki czemu pomaga efektywniej produkować energię, co oznacza, że mięśnie są mniej podatne na zmęczenie. Mitochondria są również zaangażowane w wzrost i śmierć komórki oraz kontrolę cyklu komórkowego. Oczywiście te mechanizmy są o wiele bardziej złożone, ale ciepło FIR ma szerokie zastosowanie. Pomaga w zwiększeniu wytwarzania przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia komórek a wzrost mikrokrążenia pod wpływem terapii ciepłem powoduje, że tkanki są bardziej podatne na przyjmowanie tlenu i składników odżywczych, które są niezbędne w procesie regeneracji mięśni.

TERAPIA CIEPŁEM FIR WZMACNIA WZROST MIĘŚNI

Prawidłowe funkcjonowanie i efektywna regeneracja mięśni są bardzo ważne dla wzmocnienia ich siły i wytrzymałości oraz zmniejszenia zmęczenia i bolesności po aktywności fizycznej. Korzystanie z terapii FIR powoduje wzrost zdrowej tkanki mięśniowej i jej przyrost, naturalne zwiększanie rozmiaru i masy mięśni. Badania pokazały, że wzrost i siła mięśni między dwiema grupami sportowców – jedna z nich, korzystała z terapii ciepłem w połączeniu z treningiem fizycznym. Stwierdzono, że grubość i siła mięśni były znacznie lepsze u osób, które skorzystały z terapii ciepłem. Wyniki tego badania były wyraźnie mierzalne podczas badania ultrasonograficznego i dynamometrii izokinetycznej.

DŁUGOTERMINOWE KORZYŚCI TERAPII ŚWIATŁEM

Terapia ciepłem FIR nie tylko powoduje zwiększenie siły mięśniowej i zmniejszenie zmęczenia mięśni, ale daje długoterminowe korzyści dla całego organizmu i rozwoju mięśni. Podobnie jak wzmaga działanie mitochondrialne, odgrywa bardzo ważną rolę w stymulowaniu wzrostu nowych komórek mięśniowych i tkanek przyspieszających proces regeneracji po uszkodzeniu mięśni lub zmęczeniu. Poprawia ogólny stan zdrowia mięśni i ich prawidłowe działanie w dłuższej perspektywie.

Terapia ciepłem FIR daje ogromne możliwości wspierania standardowego leczenia lub nawet leczenie bez leków. Aby wesprzeć osoby aktywne fizycznie i zawodowych sportowców by mogli zwiększać i osiągać optymalne wyniki treningowe, terapia ciepłem FIR poprawia siłę, działanie i sprawność mięśni, przy równoczesnym zwiększeniu ich masy. Naturalne mechanizmy regeneracji uruchamiane w skutek terapii cieplnej FIR pomagają szybciej leczyć urazy a stosowanie terapii przed treningiem zmniejsza ich występowanie. Zapobiega zmęczeniu i bolesności mięśni.
Dzięki NIRE z terapii ciepłem FIR możesz korzystać w domu, w każdym momencie, kiedy tego potrzebujesz. Terapia ciepłem FIR jest naukowo udowodnionym podejściem, które niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla „weekendowych wojowników” jak i zawodowych sportowców ze wszystkich środowisk – od początkujących do profesjonalistów.
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE
Fotele relaksacyjno-regeneracyjne na podczerwień NIRE

natural infra-red energy

zamknij menu